piątek, 10 listopad 2017

DEBATA SPOŁECZNA - ,,POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE. MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 9 listopada 2017 roku odbyła się w Mławie w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Powiatowa Debata Społeczna pod hasłem ,,Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ”. Organizatorem debaty było MSWiA oraz Powiatowa Komenda Policji w Mławie.

W spotkaniu wzięło udział około 100 osób. W debacie uczestniczyło liczne grono  młodzieży, a wśród niej wyróżniali się uczniowie klas policyjnych i wojskowych z miejscowych szkół  i uczelni. Wśród  gości Debaty Społecznej byli także m.in. : Starosta Powiatu Mławskiego Włodzimierz Adam Wojnarowski i Burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski,  a także  Komendant Straży Miejskiej w Mławie – Marek Wysocki. Debatę Społeczną otworzył Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie – Krzysztof Bieńkowski, który przedstawił olbrzymią rolę i znaczenie społecznych dyskusji na temat zagrożeń bezpieczeństwa.   

 

Krzysztof Bieńkowski zachęcił obecnych  - w tym szczególnie młodych ludzi – do współdziałania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i   aktywnego współtworzenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wskazał on również na szerokie możliwości jakie stwarza dla likwidacji istniejących lokalnie zagrożeń aplikacja ,,Moja Komenda”. Następnie przybliżył on uczestnikom debaty funkcję jaką pełni Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i zachęcił mieszkańców Mławy do współtworzenia tej mapy. Krzysztof Bieńkowski wskazał też, że narady służb które organizowane są w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie i debaty społeczne to dwie uzupełniające się formy reagowania na zagrożenia. Po otwarciu debaty Komendant Powiatowy Policji w Mławie Insp. Artur Ryfiński przedstawił statystyki dotyczące wykrywalności przestępstw, stanu liczebnego Policji powiatu mławskiego, a  także naświetlił zagadnienia przestępczości kryminalnej  regulacji ruchu i   wypadków drogowych. Po przemówieniach gości Nadkom. Krzysztof Hyncman omówił także postulaty mieszkańców wysunięte w trakcie debaty i odpowiadał na pytania jej uczestników.

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Post comment as a guest

0
warunki użytkowania.
System komentarzy oparty o Komento