piątek, 17 luty 2017

101 lat pani Marianny

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Marianna Kowalska przeżyła pięknie 101 lat. W tym czasie wychowała 5 dzieci i 8 wnucząt. Pomagała w opiece na kilkorgiem z 17 prawnucząt i jest już praprababcią dla trojga dzieci.


- Dawała z siebie tyle dobrego – mówią o niej wnuki i cieszą się, że babcia dożyła tak pięknego jubileuszu. Najstarsza z 8 wnucząt ma dziś 51 lat i sama jest już babcią.

Pani Marianna urodziła się 17 lutego 1916 roku w Choszczewce (gm. Dzierzgowo). Całe życie ciężko pracowała, ale nie narzekała. Starała się znaleźć w każdej rzeczy i sytuacji powód do radości. Mając 92 lata wciąż pomagała najbliższym - wychowywała prawnuka, gotowała, sprzątała, dbała o dom i rodzinę. – Mama decydowała o wszystkim, ona tu zawsze była gospodynią – wspomina córka Anna Prejs. Teraz pani Ania odwdzięcza się seniorce rodu troskliwą opieką. Dzięki temu babcia, mimo dwóch udarów, jest w bardzo dobrej kondycji i dopisuje jej humor.

Z okazji jubileuszu 101 lat burmistrz Sławomir Kowalewski wspólnie z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Marzeną Lipińską, złożyli Mariannie Kowalskiej najlepsze życzenia zdrowia, pociechy z potomstwa i kolejnych rocznicowych uroczystości. Burmistrz wręczył pani Mariannie bukiet kwiatów, list gratulacyjny oraz album z fotografiami naszego miasta „Mława – Twoje miejsce, Twój czas”. – Składanie życzeń z okazji stu i ponad stu lat jest dla mnie zawsze wyjątkowym wydarzeniem. Cieszę się, że mogę być z Państwem i przekazywać gratulacje. Wiem też, że tylko dobra, serdeczna atmosfera w domu sprawia, że nasi seniorzy mogą się cieszyć dobrym zdrowiem, dlatego wszystkim Państwu gratuluję – podkreślił Sławomir Kowalewski.

Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowa UMM
Źrodło: UM Mława

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Post comment as a guest

0
warunki użytkowania.
System komentarzy oparty o Komento