czwartek, 16 luty 2017

Mławska Rada Seniorów po pierwszym posiedzeniu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wczoraj, 15 lutego br. w Sali Ślubów Urzędu Miasta Mława odbyło się inauguracyjne posiedzenie Mławskiej Rady Seniorów I kadencji. Głównym celem było ukonstytuowanie się Rady - wybór władz.


Na pierwszym posiedzeniu rady obecnych było piętnastu radnych, wybranych w tajnym głosowaniu, które odbyło sie23 stycznia br. Do rady startowały osoby starsze, będące przedstawicielami klubów seniora, organizacji kombatanckich, środowisk skupiających mławskich seniorów, ale również osoby, które nie są seniorami, ale działają na ich rzecz.

W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski, który zgodnie ze Statutem prowadził pierwsze posiedzenie nowo wybranej rady i przekazał przewodniczenie dopiero po wyborze władz. Obecny był także Przewodniczący Rady Miasta Mława, Leszek Ośliźlok.

Burmistrz wraz z przewodniczącym rady wręczyli członkom rady akty powołania, złożyli życzenia wielu ciekawych, wspólnych i twórczych inicjatyw w pracy na rzecz osób starszych.

Członkowie rady w głosowaniu tajnym wybrali Przewodniczącego Mławskiej Rady Seniorów. Został nim (9 głosami) Jerzy Grzebski. Kontrkandydatami byli Rafał Marcin Chmielewski oraz Barbara Florysiak. Gratulacje Przewodniczącemu rady złożyli burmistrz, przewodniczący rady oraz obecna na I posiedzeniu rady przedstawicielka Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Elżbieta Drzewiecka.

Nowo wybrany Przewodniczący rady - Jerzy Grzebski jest z wykształcenia i zamiłowania fotografem. Poprzez swą działalność artystyczną od wielu lat związany z MDK. Obecnie współpracuje z Klubem Seniora „Milonga". Aktywny sportowo, jego pasją są biegi długodystansowe. Zapewne zadba o dobrą kondycję seniorów w naszym mieście.

Zastępcą Przewodniczącego została wybrana Barbara Przybyszewska. Jest Zastępcą Przewodniczącego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Mława. Bierze czynny udział w pracach Zarządu. Uczestniczyła w szkoleniach, które miały na celu utworzenie Mławskiej Rady Seniorów.

Pierwszą decyzją Mławskiej Rady Seniorów było ustalenie częstotliwości spotkań. Spotkania dwa razy w roku, jak wynika z zapisów Statutu rady okazały się niewystarczające. Ustalono że członkowie rady będą spotykali się w każdy pierwszy wtorek miesiąca.
Źrodło: UM Mława

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Post comment as a guest

0
warunki użytkowania.
System komentarzy oparty o Komento